Działki
Numer ofertyR53998
Forma zbyciasprzedaż
Powiatolsztyński
GminaJeziorany
MiejscowośćPiszewo
Powierzchnia1145 m2
Mediaprąd, woda, kanalizacja
Dojazddobry
Otoczenieinne działki, jezioro
Cena59.000 zł
Data dodania2019-08-14
Opis oferty
Działka pod zabudowę, blisko jeziora Lutry - 150 m. Położona w Miejscowości Piszewo, gmina Jeziorany, powiat olsztyński.

Działka w kształcie prostokąta, wymiary: 20m x 58m, ogrodzona, doprowadzony prąd, woda i kanalizacja przy granicy działki.

Jezioro Luterskie jest jeziorem typu sielawowego. Morenowe jezioro rozciągające się z północnego wschodu na południowy zachód, o urozmaiconej linii brzegowej, z dużymi półkolistymi zatokami na północy i północnym zachodzie oraz wyspą w tej partii akwenu. W części północno-wschodniej przewężenie łączy jezioro Luterskie z trzecią zatoką, wyodrębnioną czasem jako jezioro Luterskie Małe[potrzebny przypis]. Jezioro Luterskie łączy się rowami z jeziorami Bierdawami i Kikitami, a z jego południowo-zachodniego końca wypływa rzeka Symsarna do jeziora Ławki. Wysokie i dość strome brzegi są od strony południowej porośnięte lasem, na pozostałych partiach brzegi niskie, gdzie dominują pola uprawne i łąki. Przy północno-wschodniej zatoce leży wieś Lutry, a przy południowej części wschodniego brzegu Kikity.